Wille Bergamotki, Warszawa

Lokalizacja

pasek

Prasa stawiała pytanie czy na Mokotowie pod Skarpą Warszawską powstaje nowa dzielnica - Miasto Ogród, z której będziemy dumni jak z przedwojennego Żoliborza czy Saskiej Kępy.

miasto-ogrod

Do nowej willowej dzielnicy Warszawy pomiędzy al. Sikorskiego i al. Wilanowską przymierzano się już od dawna. Choć wcześniej PRL-owskie władze chciały urządzić tu park imienia przyjaźni polsko-radzieckiej. Dlatego teren ten położony znacznie bliżej centrum niż Ursynów czy Wilanów długo pozostawał niezagospodarowany.

Nowe domy są niższe od drzew - dwa piętra i 11 metrów wysokości. Aż 60 proc. terenów to zieleń. "I musi być w gruncie, na dachu się nie liczy. Zależało nam na tym, by powstała dzielnica o charakterze miasta ogrodu” - opowiadał Krzysztof Domaradzki, urbanista i główny autor planu z 2008 r. w wywiadach prasowych.

Plan "rejonu pod Skocznią" przewiduje też ciąg zielonych przestrzeni publicznych. Linearny park zaczyna się przy al. Wilanowskiej, wije się wraz z układem oczek i strumyków aż do fortu Piłsudskiego.

Kwartały niskiej zabudowy położone są w oddaleniu od głównych tras komunikacyjnych. Dzielnica willowa potrzebuje spokoju. Ale tylko chwilę zajmuje wyjazd na główne warszawskie arterie: aleję Sikorskiego i Wilanowską.

Istniejący układ komunikacyjny - skrzyżowanie Doliny Służewieckiej i Alei Wilanowskiej wraz z nieodległą Puławską stanowi kontekst komunikacyjny osiedla. Miejsce jest łatwo dostępne dzięki wielu połączeniom autobusowym oraz nieodległej stacji Metro Wilanowska.

zagospodarowanie-bergamotki_F

Galeria naszego osiedla "Ville Potoki", które powstało po sąsiedzku w latach 2014 - 2018

 

 

Wille Bergamotki powstają wraz z sąsiadującą ulicą uwzględniającą chodniki, ścieżki rowerowe i miejsca dla Gości. Tworzy kameralny kwartał zabudowy przy planowanym parku.

zagospodarowanie_F

 

 • Doskonałe położenie
 • Parkingi podziemne
 • Kameralna zabudowa
 • Przyjazne aktywnym
 • Młode osiedle
 • Prestiżowa okolica
 • Przyjazne dzieciom
 • Uliczka osiedlowa

Opis

Architektura w ludzkiej skali sprzyja wypoczynkowi i odpręża. Otoczeni zielenią czujemy się zdrowsi i szczęśliwsi. Poznaj osiedle zaprojektowane w celu wywołania dobrego samopoczucia jego mieszkańców.

Kameralne budynki to enklawy spokoju z paru powodów. Przede wszystkim: mniej mieszkań oznacza to więcej zieleni dla każdego. To również większe poczucie bezpieczeństwa - mieszkańcy w małych wspólnotach po prostu dobrze się znają.

Wille miejskie położonych są przy osiedlowej uliczce. Na terenie osiedla znajdziemy wspólne zielone tereny rekreacyjne dla mieszkańców. Elementy małej architektury - ławki czy pergole uczynią z nich swoiste osiedlowe skwerki.

Dużo uwagi poświęciliśmy zieleni na osiedlu. Staraliśmy się, aby nie była jednowymiarowa. Stąd obecność stosunkowo wysokich drzew, ale i krzewów czy pnączy.

 

Postęp prac na budowie: paździenik 2020

Mapa

  [wpgmza id="31"]

  Mieszkania

  Standard

  ROGOWSKI CZARNA nowa

  ROGOWSKI CZARNA nowa