Wille Bergamotki, Warszawa
Lokalizacja
Prasa stawiała pytanie czy na Mokotowie pod Skarpą Warszawską powstaje nowa dzielnica - Miasto Ogród, z której będziemy dumni jak z przedwojennego Żoliborza czy Saskiej Kępy.
Do nowej willowej dzielnicy Warszawy pomiędzy al. Sikorskiego i al. Wilanowską przymierzano się już od dawna. Choć wcześniej PRL-owskie władze chciały urządzić tu park imienia przyjaźni polsko-radzieckiej. Dlatego teren ten położony znacznie bliżej centrum niż Ursynów czy Wilanów długo pozostawał niezagospodarowany.
Nowe domy są niższe od drzew - dwa piętra i 11 metrów wysokości. Aż 60 proc. terenów to zieleń. "I musi być w gruncie, na dachu się nie liczy. Zależało nam na tym, by powstała dzielnica o charakterze miasta ogrodu” - opowiadał Krzysztof Domaradzki, urbanista i główny autor planu z 2008 r. w wywiadach prasowych.
Plan "rejonu pod Skocznią" przewiduje też ciąg zielonych przestrzeni publicznych. Linearny park zaczyna się przy al. Wilanowskiej, wije się wraz z układem oczek i strumyków aż do fortu Piłsudskiego.
Kwartały niskiej zabudowy położone są w oddaleniu od głównych tras komunikacyjnych. Dzielnica willowa potrzebuje spokoju. Ale tylko chwilę zajmuje wyjazd na główne warszawskie arterie: aleję Sikorskiego i Wilanowską.
Istniejący układ komunikacyjny - skrzyżowanie Doliny Służewieckiej i Alei Wilanowskiej wraz z nieodległą Puławską stanowi kontekst komunikacyjny osiedla. Miejsce jest łatwo dostępne dzięki wielu połączeniom autobusowym oraz nieodległej stacji Metro Wilanowska.
Galeria naszego osiedla "Ville Potoki", które powstało po sąsiedzku w latach 2014 - 2018
Wille Bergamotki powstają wraz z sąsiadującą ulicą uwzględniającą chodniki, ścieżki rowerowe i miejsca dla Gości. Tworzy kameralny kwartał zabudowy przy planowanym parku.
Doskonałe położenie
Parkingi podziemne
Kameralna zabudowa
Przyjazne aktywnym
Młode osiedle
Prestiżowa okolica
Przyjazne dzieciom
Uliczka osiedlowa
Opis
Architektura w ludzkiej skali sprzyja wypoczynkowi i odpręża. Otoczeni zielenią czujemy się zdrowsi i szczęśliwsi. Poznaj osiedle zaprojektowane w celu wywołania dobrego samopoczucia jego mieszkańców.
Kameralne budynki to enklawy spokoju z paru powodów. Przede wszystkim: mniej mieszkań oznacza to więcej zieleni dla każdego. To również większe poczucie bezpieczeństwa - mieszkańcy w małych wspólnotach po prostu dobrze się znają.
Wille miejskie położonych są przy osiedlowej uliczce. Na terenie osiedla znajdziemy wspólne zielone tereny rekreacyjne dla mieszkańców. Elementy małej architektury - ławki czy pergole uczynią z nich swoiste osiedlowe skwerki.
Dużo uwagi poświęciliśmy zieleni na osiedlu. Staraliśmy się, aby nie była jednowymiarowa. Stąd obecność stosunkowo wysokich drzew, ale i krzewów czy pnączy.
Postęp prac na budowie: paździenik 2020